sultanlar1.jpg 

A Milli Voleybol Takımımız, Dünya şampiyonaları’ndaki ilk galibiyetini Mısır karşısında aldı. Grubun zayıf takımını rahat geçen Ay-Yıldızlılar, İtalya maçı öncesi moral buldu.

Dünya Voleybol şampiyonası’na tarihinde ilk defa katılan Türkiye, ilk galibiyetine ulaştı…
Japonya’da gerçekleştirilen şampiyonanın ilk gününde Küba’ya boyun eğen milli takım, dün Mısır’a şans tanımadı. Güçsüz rakibi karşısında ilk seti 25-11 kazanan Ay-Yıldızlı ekibimizde, Gülden’in savunmada, Neslihan’ın hücumdaki başarılı oyunu farkı getirdi. 
 File üstündeki iyi oyununu sürdüren milli takım, ikinci sette de Aysun-Neslihan ikilisinin etkili hücumlarıyla karşılaşmaya iyi başladı. Rakip atakları bloklarla durduran millilerde, bu kez Seda sahneye çıktı.  İkinci sette oyuna giren genç oyuncu, kazandırdığı sayılarla farkın açılmasını sağladı.

Gülden ile birlikte savunmada iyi işler yapan Natalia, manşetlerde yüzde yüzlük bir başarı gösterdi. Bu seti de 25-13’lük skorla önde kapayan ekibimiz, müsabakanın son bölümünde ise Mısır’a karşı çok üstün bir oyun çıkardı.

Seda’nın üst üste kullandığı dört servisten sayı çıkaran milliler, bu seti 25-8, maçı da 3-0 kazandı. Dünya şampiyonası’na bugün ara verildiği, takımımızın öğleden sonra yapacağı antrenmanla yarın oynanacak italya maçına hazırlanacağı bildirildi.

Reklamlar