zafer.jpg 

A Milli Bayan Voleybol Takımı, tarihinde ilk defa karşılaştığı Peru’ya şans tanımadı.  Filenin Sultanları, setlerde 2-1 geriye düşmesine rağmen müthiş bir oyun çıkardı ve salondan galip ayrıldı.

Dünya Voleybol Şampiyonası’nın dördüncü maçında Peru ile karşılaşan milli takım rakibine şans tanımadı…
Ay-Yıldızlı ekibimiz setlerde 2-1 yenik duruma düşmesine rağmen rakibini yenerek şampiyonadaki ikinci galibiyetini aldı. Tarihinde ilk kez karşılaştığı Peru’yu 3-2 yenen ekibimiz, ikinci tur yolunda da büyük avantaj yakaladı. 
 Müthiş bir mücadeleye sahne olan ilk set karşılıklı sayılarla başladı. İki teknik molaya da önde giren Peru, setin sonlarında da blokta etkili oldu ve bu bölümü 27-25 önde kapadı.
İkinci sette Natali ve Neslihan’la etkili olan Ay-Yıldızlılar, savunmada da başarılı olunca bu seti 25-18 galip bitirdi.
Üçüncü sette üst üste hatalar yapan Filenin Sultanları, Peru’nun hücumlarına karşılık veremedi ve 25-20’lik skorla rakibine teslim oldu.
Dördüncü sette birara geriye düşen Milliler, Natali’nin başarılı oyunuyla önce dengeyi kurdu daha sonra da öne geçerek 25-19’luk skorla maçı tie-break setine taşıdı. Sultanlar tie-breakte de fırtına gibi esti ve seti 15-9, maçı da 3-2 kazandı.

Reklamlar