devam.jpg 

Sırbistan’a 3-0 yenilerek tur şansını zora sokan Sultanlar, Peru’nun Küba’ya 3-2 yenilmesiyle ‘devam’ dedi. A Milli Bayan Voleybol Takımı Sırbistan’a yenilmesine karşın ikinci tura yükseldi.
Ay-Yıldızlı ekibimiz, iyi başladığı ilk sette son sayılara doğru üstünlüğü ele geçirdi. Filenin Sultanlar’ı, servis karşılamada çok zorlandı. Daha sonra da üst üste hatalar yapan ekibimiz, bir kez de set sayısı attığı bölümden 27-25 yenik ayrıldı. 
 Başarılı bloklarıyla millilerin hücumlarını kesen Sırbistan, ikinci sette oyuna üstünlüğünü koydu: 25-22. Son sette ise Türkiye, oyundan düştü. Sırbistan karşısında oldukça dirençsiz kalan Ay-Yıldızlılar, setten 25-15 gibi farklı bir skorla yenik ayrıldı. 
 Ekibimiz, bu sonuçlar grup maçlarını 2 galibiyet, üç yenilgiyle tamamlayarak ikinci tura adını yazdırdı.
A Milli Bayan Voleybol Takımımız, ikinci turda birbirinden zorlu rakiplerle karşı karşıya gelecek… Ay-Yıldızlı ekibimiz, grupta birbirine yakın oynayan Uzakdoğu ekolünden üç takım ile karşılaşacak. 
 İlk rakibimiz ev sahibi grubunu namağlup tamamlayan Tayvan… 2003’teki Dünya Kupası’nda yenildiğimiz Japonya ev sahibi olmasının avantajını kullanacak.
Türkiye’nin 7. olduğu Dünya Kupası’nda da mücadele eden Polonya, turnuvada 8.’likte kalmıştı. Gruptan dördüncü çıkan Kore’yi Japonya’da karşılaştığı Dünya Kupası’nda yenen ekibimiz için ikinci turdaki en rahat maç olarak gözüküyor.

Reklamlar